Ігропедія
Advertisement
Ігропедія

Rust — комп’ютерна багатокористувацька гра в жанрі симулятора виживання, була створена незалежною британською студією «Facepunch». Випуск гри відбувся 8 лютого 2018 року для Windows, Linux і MacOS.

Опис[]

У 2014 році розробляється гра була переведена на новий ігровий движок. Версія на старому движку стала іменуватися Legacy, а нова отримала назву Experimental. 6 жовтня 2016 року з клієнтської частини гри була видалена можливість запуску версії Legacy.

Нова версія гри глибоко відрізняється від Legacy, багато в чому завдяки новій версії движка Unity.

Також, в новій версії була змінена система будівництва — опрацьована система гниття будівель і доданий показник стійкості, що не дозволить гравцям будувати величезні «замки до небес». До того ж додані подвійні двері, люки, сходи та огорожі.

Більшість предметів, які були в Legacy, також перенесені на нову версію, але багато з них були змінені. У новій версії з’явилося більше видів різного спорядження.

На багатьох серверах мапа є процедурно-генерованою. Це означає, що в грі відсутня єдина ігрова мапа для всіх серверів.

Ґеймплей[]

На створення Rust розробників надихнули такі ігри, як DayZ, Minecraft і Stalker. У даний момент гра знаходиться в стадії альфа-тестування і поширюється за програмою раннього доступу.

Гравці борються не тільки з голодом, холодом і спрагою, але й один з одним.

Для того, аби вижити, знадобиться подолати такі труднощі, як голод, спрага і холод, розводити багаття, будувати притулки, вбивати тварин, щоб добути м’ясо, створювати союзи з іншими гравцями і сформувати місто.

Проте, гра Rust все ж не про крафт, а про виживання гравця на величезному острові, де всі і вся бажає його вбити і з'їсти, або ж вбити і полутать (забрати нажите добро). Тому гравцям доведеться пополювати, щоб втамувати голод і побудувати халупу або будинок, щоб було місце де переночувати і скласти здобуте добро. До речі про сон, коли гравець виходить з гри, то його персонаж лягає спати там, де перебував, ось тому потрібно подбати про свого персонажа заздалегідь і лягти спати в безпечному для нього місці. Варто зауважити, що на ігровій мапі не тільки ліси й поля з дорогами, але також є занедбані споруди, комплекси і заражені поселення, які можна досліджувати. У таких будинках можна знайти цінні предмети, а там, де радіаційний фон зашкалює, можуть попастися дуже цінні схрони. Головне, що потрібно зрозуміти і усвідомити, що в грі Rust прожити одному в спокої не вийде — кожен інший гравець буде вважати своїм обов’язком перевірити ваші стіни: «А раптом за ними приховано чого смачного?». Тут постає вибір між «Я одинак!» або «Панове! Я свій, не вбивайте!». Ну, а далі як пощастить. З друзями грати все ж буде веселіше і простіше. В іншому випадку можна грати на довірі один одного, хоча і в цьому криється ще одна цікава сторона Rust. Гравцям знадобиться побудувати будинок для всієї компанії — таку фортецю буде простіше захищати, та й не кожен чужинець полізе на такий будинок з петардою.

Ось і добралися до головного. Rust — це Розпад. Будь-яка споруда в грі, яку побудував гравець, з часом піддається розпаду, тобто гниє і її потрібно буде час від часу лагодити. Наприклад, дерев’яні будівлі гниють досить швидко, а ось залізні не гниють, у них відбувається розпад тільки в тому випадку, якщо господаря не було у грі протягом певного часу. У підсумку, Rust вийшла досить цікавою і захоплюючою грою. На сьогоднішній день, навіть не дивлячись на альфа-тест гри, вже відкрито кілька тисяч ігрових серверів.

На жаль, по більшій частині це шкільні сервера-одноденки, які не заслуговують уваги.

Посилання[]

Відео[]

Галерея[]


Advertisement